Zanurzeniowa, bardzo wydajna pompa obiegowa do solanki.
Przetestowany i sprawdzony model w warunkach mocno zasolonej wody (solanki)
Pompa sprawdza się doskonale w warunkach słonych i cechuje się małą awaryjnością podczas pracy ciągłej.
Doskonała do domowych tężni solankowych jak i w zastosowaniach komercyjnych.
Pompa posiada oś ceramiczną, na której osadzony jest wirnik co zapewnia bezgłośną pracę oraz długą żywotność pompy.
Wysokość podnoszenia słupa cieczy: max 3.00 m
- Wydajność: max 3000l/h
- Moc: 60W
- Zasilanie: 230 V~, 50 Hz
- Długość przewodu zasilającego: 140 cm
- Wymiary: 180 x 110 x 175 mm
Instrukcja obsługi pompy HM-6081
PRZEZNACZENIE: Pompa serii HM, przeznaczona jest do przepompowywania słonej wody w tężni solankowej.
WARUNKI UŻYTKOWANIA: Urządzenie wykonane zostało zgodnie z normami bezpieczeństwa obowiązującymi w UE i opatrzone jest certyfikatem jakości CE. Dla długotrwałego i bezpiecznego użytkowania, proszę zastosować się do poniższych instrukcji obsługi.
1. Urządzenie przystosowane jest do użytku wyłącznie zgodnie z przeznaczeniem.
2. Urządzenie może być zasilane wyłącznie z sieci elektrycznej o napięciu znamionowym podanym na urządzeniu.
3. Urządzenie znajdującego się poza wodą nie należy włączać do sieci elektrycznej.
4. Przewód zasilający nieodłączalnyny nie może być wymieniony. Jeżeli przewód ulegnie uszkodzeniu, sprzęt staje się bezużyteczny.
5.
OSTRZEŻENIE: Przed wykonaniem konserwacji sprzętu znajdującego się w wodzie wyjąć wtyczkę lub wyłączyć sprzęt.
6. Niniejszy sprzęt może być użytkowany przez dzieci w wieku co najmniej 8 lat i przez osoby o obniżonych możliwościach fizycznych, umysłowych i osoby o braku doświadczenia i znajomości sprzętu, wyłącznie jeżeli zapewniony zostanie nadzór lub instruktaż odnośnie do użytkowania sprzętu w bezpieczny sposób i zrozumiałe związane z tym zagrożenia pod nadzorem osób dorosłych.
GOSPODAROWANIE ODPADAMI: Zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego nie wolno wyrzucać do śmietnika. Selekcjonowanie i prawidłowa utylizacja tego typu odpadów przyczynia się do ochrony zasobów środowiska naturalnego i umożliwia uniknięcie negatywnego wpływu na zdrowie, które może być zagrożone przez nieodpowiednie postępowanie z odpadami. Użytkownik jest odpowiedzialny za dostarczenie zużytego sprzętu do wyspecjalizowanego punktu zbiórki, gdzie będzie on przyjęty bezpłatnie. Informacje o takim punkcie można uzyskać u władz lokalnych, albo pytać w punkcie sprzedaży lub też w serwisie producenta.
MONTAŻ I REGULACJA: Urządzenie należy umieścić w sposób stabilny w wodzie za pomocą dołączonych przyssawek (9) lub przykręcając podstawę do podłoża (8). Urządzenie nie może pracować na sucho (bez wody). Urządzenie należy obsługiwać po wyłączeniu wtyczki zasilającej z sieci elektrycznej. Należy zadbać, aby kosz chroniący (7) komorę wirnika (5) był stale wolny od zanieczyszczeń, które mogą powodować zmniejszenie wydajności pompy, a w przypadku zablokowania przepływu, także jej przegrzanie i uszkodzenie.
KONSERWACJA, CZYSZCZENIE: Każdorazowo przed przystąpieniem do obsługi urządzenia , należy wyjąć jego wtyczkę zasilającą z sieci elektrycznej. W celu bieżącej konserwacji, należy otworzyć kosz zabezpieczający zespół wirnika (7), otworzyć komorę wirnika przez zdjęcie zespołu doprowadzającego wodę (6) i delikatnie wyjąć wirnik aby opłukać go pod bieżącą wodą ze wszystkich zanieczyszczeń. Komora wirnika (5) powinna być wolna od zanieczyszczeń, a wirnik (5) po umieszczeniu w pompie (1) powinien obracać się swobodnie. Nie należy samodzielnie otwierać obudowy pompy (1, 2, 3). Po wyczyszczeniu wirnika należy założyć pompę w kolejności odwrotnej. Brak regularnego czyszczenia wirnika (5) oraz kosza (7) może prowadzić do nagromadzenia osadów, zatrzymania i przegrzania pompy co wyklucza odpowiedzialność sprzedawcy za produkt.